Home Over Ons Wat is een pinkstergemeente?
Wat is een pinkstergemeente?

De naam ’Pinkstergemeente’ is gekozen om te benadrukken dat niet alleen God de Vader en Jezus Christus de Zoon, belangrijk zijn, maar eveneens de Heilige Geest, de Trooster, Advocaat en Helper, die mensen wil bekrachtigen om hun door God gegeven taak uit te voeren en om Zijn getuigen te zijn, zoals er staat in Handelingen 1:8 ’U zult kracht ontvangen, wanneer de Heilige Geest over u komt, en u zult mijn getuigen zijn te Jeruzalem en in geheel Judea en Samaria en tot het uiterste der aarde’.

Samenwerking en contacten

Als PG Immanuel vinden wij het als onafhankelijke gemeente belangrijk om op een aantal gebieden met organisaties samen te werken.

Verenigde Pinkster- en Evangeliegemeenten (VPE)

Als gemeente staan we niet alleen. Te midden van de grote, onoverzichtelijke veelheid van onafhankelijke Pinkster- en Volle Evangeliegemeenten is de VPE ontstaan als respons op de roep om geestelijke balans, evenwicht, toezicht, samenwerking en aanspreekbaarheid.

De keuze om deel uit te maken van de VPE hangt nauw samen met onze opvattingen over bijbelse principes, onze mate van solidariteit en onze identiteit. De VPE, een door de overheid erkend, landelijk kerkgenootschap. We ontvangen, evenals andere kerkgenootschappen, subsidie van de overheid en zijn betrokken bij het C.I.O. (Interkerkelijk Contact in Overheidszaken). Landelijk is de VPE aangesloten bij de Evangelische Alliantie.
 

 
© 2012 PG Immanuel